kot

10 wskazówek żywieniowych i dietetycznych dla kota

Zwracanie uwagi na dietę sprawi, że Twoje futrzaste koty będą żyły dłużej i zdrowiej. Zdrowe odżywianie działa jak lekarstwo zapobiegawcze, oszczędzając mnóstwo pieniędzy, które musiałbyś wydać na radzenie sobie z chorobami i powikłaniami. Dzięki poniższym dziesięciu wskazówkom możesz wprowadzić zmiany, które będą miały duży wpływ na poprawę zdrowia Twojego kotka.

1. Wybierz konserwy zamiast suchej karmy – koty są mięsożerne, co oznacza, że ​​muszą jeść mięso, aby zachować zdrowie. Sucha karma nie spełnia ich potrzeb, w takim stopniu jak karma mokra. Sucha karma ma zwykle niską zawartość białka zwierzęcego i wody oraz zbyt wysoką zawartość węglowodanów. Z biegiem czasu zaoszczędzisz pieniądze na rachunkach od weterynarza, jeśli zainwestujesz w wysokiej jakości żywność w puszkach.

2. Wybierz zbilansowane jedzenie – upewnij się, że wiesz, jak czytać etykiety na karmach dla kotów.

3. Ostrożnie z domową żywnością – jeśli zdecydujesz się przygotować karmę dla swojego kota, powinieneś porozmawiać z weterynarzem o zapewnieniu zbilansowanej diety. Pokarmy, które kupujesz, są opracowane tak, aby zawierały składniki odżywcze niezbędne dla zdrowia Twojego kota, a prawdopodobieństwo, że domowe jedzenie zaspokoi wszystkie potrzeby Twojego kota, jest niewielkie. Twój weterynarz może zasugerować witaminy lub suplementy w zbilansowanej diecie.

4. Zwróć uwagę na specyficzne potrzeby Twojego kota – jeśli twój koci przyjaciel ma jakiekolwiek problemy zdrowotne, porozmawiaj ze swoim weterynarzem, który może zalecić określone rodzaje potrzebnych pokarmów lub suplementów. Chcesz mieć pewność, że dbasz o stan swojego kotka i utrzymujesz go w zdrowiu.

5. Unikaj pokarmów toksycznych dla kotów – możesz dać swojemu futrzanemu przyjacielowi trochę smakołyków z talerza, nie zdając sobie sprawy, że niektóre z tych pokarmów są toksyczne dla kotów. Pamiętaj, aby unikać karmienia kota czekoladą, kofeiną, nabiałem, winogronami, rodzynkami, cebulą, czosnkiem, szczypiorkiem i ciastem drożdżowym.

6. Ilość i częstotliwość karmienia – koty są mięsożercami, a na wolności muszą polować kilka razy dziennie, aby zachować zdrowie. Ważne jest, aby naśladować ich naturalne nawyki, karmiąc je małymi, częstymi posiłkami. Ilość, jaką karmisz kota, będzie zależeć od wieku, wielkości i poziomu aktywności. Nie zostawiaj jedzenia przez cały dzień, aby uniknąć przejadania się i otyłości.

7. Utrzymuj kota w idealnej wadze – otyłość może zaszkodzić Twojemu kotu na wiele sposobów, w tym zwiększając ryzyko raka, cukrzycy, chorób serca, wysokiego ciśnienia krwi, chorób stawów i innych.

8. Stopniowe przejście na nową żywność – pamiętaj, aby stopniowo przechodzić na nową karmę dla kotów. Wszelkie nagłe zmiany diety mogą powodować rozstrój żołądka i biegunkę.

9. Dbaj o nawodnienie kota – koty nie są skłonne samodzielnie pić wystarczającej ilości wody. Karma w puszkach zapewnia nawodnienie kota.

10. Znajdź weterynarza specjalisty ds. kotów – spróbuj znaleźć weterynarza, który specjalizuje się w kotach, aby pomóc twojemu futrzanemu przyjacielowi utrzymać optymalne zdrowie.