pngegg77

10 wskazówek żywieniowych i dietetycznych dla psa

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele wysokiej jakości pożywnych karm dla psów. Wiele osób decyduje się na karmienie psów suchą karmą, ponieważ jest wygodniejsza do przechowywania i może zmniejszyć odkładanie się kamienia nazębnego. Inni właściciele karmią swoje psy mokrą karmą zbilansowaną pod względem odżywczym lub używają ich ją jako smakołyk, aby ukryć leki lub zwiększyć spożycie wody przez psa. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru formy karmienia musisz wiedzieć kilka rzeczy. Oto kilka wskazówek, jak wybrać najlepszą karmę dla psa i jak karmić swojego najlepszego przyjaciela.

  1. Koniecznie przeczytaj i oceń składniki karmy
  2. Odmierz odpowiednią porcję na podstawie wagi i bądź konsekwentny! Nadzoruj swojego psa podczas jedzenia, aby upewnić się, że je normalnie.
  3. Stosuj zasadę „nic w życiu nie jest za darmo” – poproś psa, aby usiadł przed karmieniem. To spełni jego pragnienie „pracy” i wzmocni dobre zachowanie.
  4. Upewnij się, że Twój pies nie je zbyt szybko lub nie ćwicz zbyt wcześnie po jedzeniu. Może to spowodować „wzdęcie”. To bardzo bolesny i potencjalnie śmiertelny stan. Psy o głębokiej klatce piersiowej są szczególnie podatne na wzdęcia, chociaż każdy pies wykazujący oznaki wzdęcia lub dyskomfortu po jedzeniu prawdopodobnie będzie wymagał natychmiastowej uwagi. Skonsultuj się z weterynarzem.
  5. Zachowaj ostrożność podczas korzystania z stojaków dla karmy i wody dla psa. Podwyższone stojaki mogą zwiększyć ryzyko wzdęć u niektórych ras. Najnowsze badania naukowe zalecają stosowanie podniesionych stojaków tylko u psów, które mają problemy zdrowotne, u których schylanie głowy w celu jedzenia jest trudne lub bolesne.
  6. Pamiętaj, aby dostosować dietę psa (składniki, konsystencję i częstotliwość karmienia) do jego konkretnych potrzeb. Na przykład dwumiesięcznym szczeniętom należy podawać trzy posiłki karmy dziennie ze względu na ich wysoki metabolizm i zapotrzebowanie na kalorie.
  7. Skonsultuj się z weterynarzem, aby określić zdrową wagę psa i monitoruj jego spożycie i ćwiczenia, aby to osiągnąć wyznaczony cel.
  8. Pewne szczególne warunki wymagają zmiany diety psa, takie jak alergie pokarmowe, schorzenia oraz etapy życia psa. Jak zawsze, skonsultuj się z weterynarzem.
  9. Jeśli zdecydujesz się zmienić dietę swojego psa, zmieniaj dietę stopniowo. Zacznij od zmieszania niewielkiej ilości nowej karmy ze starą karmą. Każdego dnia zwiększaj ilość nowego jedzenia i zmniejszaj ilość starego jedzenia w każdej porcji.
  10. Unikaj karmienia psów karmą o wysokiej zawartości soli, cukru i tłuszczów, ponieważ mogą one prowadzić do cukrzycy, otyłości i problemów z zębami. Mogą również sprawić, że Twój pies będzie wybredny.